Projekt "Gotuj się na zmiany!" - finał tegorocznej edycji
Drodzy Rodzice
Nasze przedszkole już po raz drugi wzięło udział w projekcie edukacyjnym pt. "Winiary. Gotuj się na zmiany".
Ogólnopolski program edukacyjny ma na celu zapoznanie dzieci oraz wprowadzanie dobrych nawyków żywieniowych do ich codziennego życia.
Poruszane treści zwracają również uwagę na znaczenie ruchu oraz niezwykle aktualną kwestę niemarnowania jedzenia, kierowania się zasadą "zero waste".
24 czerwca odbyły się już ostatnie zajęcia w ramach projektu pod tytułem "Gotuję, nie marnuję!".
Tym razem dzieci uczyły się kreatywnie przygotowywać proste posiłki oraz ćwiczyły podstawowe umiejętności matematyczne (miary, ilości).
Przygotowując orzeźwiające napoje poznały również charakterystyczne letnie smaki; miętowy, cytrynowy, truskawkowy, malinowy, arbuzowy i koperkowy ;)
Pomimo tego, że tegoroczny projekt się już zakończył, mamy nadzieję, że wiedza i nowe umiejętności pozostaną z dziećmi na długie lata :)
Więcej informacji na temat projektu: https://www.gotujsienazmiany.pl/
